Technologie - Roubenky

Naše firma - Stavíme domy na míru dle vašich představ ve spolupráci s našim projektantem, každý dům je originální stavbou.

Výhody roubené stavby – Dům je vyroben z kvalitního dřeva, ovčí vlny a éterických olejů. Tím je zaručena přírodní a zdraví prospěšná stavba, která s vámi dýchá.  

Dřevo – má vynikající termoizolační vlastnosti. Přirozeně vyrovnává vlhkost, v domě nikdy nevznikají plísně. Pohlcuje nežádoucí látky ze vzduchu! Samozřejmě má také pozitivní vliv na psychiku člověka. V kombinaci s vnitřními kameninovými příčkami a dalšími detaily tvoří harmonické prostředí.

Výběr hranolů – Stavíme z hranolů (smrk,jedle,modřín). Základem každé stavby je kvalitní dřevo, které těžíme z vyšších poloh nad 800m. Díky tomu je dřevo hustěji rostené, pevné a odolné. Stavíme ze zimní těžby . Stromy na zimu stahují částečně vodu i mízu do kořenů, proto stavba lépe vysychá. Důležitý je také výběr průměru hranolů. Doporučujeme hranol o průměru minimálně 30x30 cm. Díky tomu je zaručena dostatečná tepelná propustnost roubeného skeletu, bez potřeby dalšího zateplení. Nabízíme také kvalitní KVH lepené hranoly, díky kterým materiál nepotřebuje delší dobu ke schnutí.

Izolace - Styčné plochy mezi kládami a rohové rybinové spoje se preventivně natírají impregnační látkou Deron a vyplňují izolací z ovčí vlny.

Výroba roubené vazby - Hranoly jsou opracovány tak, aby do sebe dokonale zapadly a to s milimetrovou přesností. Přitom se musí počítat se schnutím. Čím více dřevo sesychá, tím více jednotlivé hranoly v rohových spojích do sebe zapadají. Podélné spoje jsou zalištovány z vnější i vnitřní strany s vrchní sesychací drážkou. Celá stavba je precizní ruční práce.

Elektroinstalace - Kabely pro elektrickou instalaci se vedou v podlaze a stěnách, takže nenarušují přirozený vzhled stavby.

Kompletní broušení – Obroušení celé stavby jemným brusným kotoučem. Po obroušení je každý hranol impregnován proti dřevokaznému hmyzu, houbám a zamodrání (DERON).

Nátěry – exteriér : pro venkovní nátěr používáme lněné oleje s přírodními pigmenty od firmy KREIDEZEIT. Provádíme celkem 3 nátěry. První je čirý napouštěcí olej. Po jeho zaschnutí se stavba dokončí dvěma nátěry lazurou (druhý nátěr lazury můžeme nanést za 6 až 12 měsíců).

Interiér : používáme včelí vosky a saflorové oleje s UV ochranou. Vyrábí se ze 100% přírodních produktů, tak jako všechny nátěry na dřevo od firmy KREIDEZEIT.

Záklop stropu – Na záklop stropu používáme nehraněné překládané desky ze smrku (borovice nebo modřínu).

Střecha - Doporučujeme velmi kvalitní nadkrokevní zateplení, které anuluje tepelné mosty mezi krovy. Krokve jsou přiznané a podhled střechy je z palubek 19 mm. Štíty jsou z nehraněných překládaných desek 30 mm (smrk,borovice modřín).

Rozsah prováděných prací řešíme s každým klientem individuálně dle jeho požadavků.
Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem.