Return to Technologie

Technologie-roubenky

Technologie – Roubenky

Naše firma – Stavíme domy na míru dle vašich představ ve spolupráci s našim projektantem, každý dům je originální stavbou.

Výhody roubené stavby – Dům je vyroben z kvalitního dřeva, ovčí vlny a éterických olejů. Tím je zaručena přírodní a zdraví prospěšná stavba, která s vámi dýchá.

Dřevo – má vynikající termoizolační vlastnosti. Přirozeně vyrovnává vlhkost, v domě nikdy nevznikají plísně. Pohlcuje nežádoucí látky ze vzduchu! Samozřejmě má také pozitivní vliv na psychiku člověka. V kombinaci s vnitřními kameninovými příčkami a dalšími detaily tvoří harmonické prostředí.

Výběr hranolů – Stavíme z hranolů (smrk,jedle,modřín). Základem každé stavby je kvalitní dřevo, které těžíme z vyšších poloh nad 800m. Díky tomu je dřevo hustěji rostené, pevné a odolné. Stavíme ze zimní těžby . Stromy na zimu stahují částečně vodu i mízu do kořenů, proto stavba lépe vysychá. Důležitý je také výběr průměru hranolů. Doporučujeme hranol o průměru minimálně 30×30 cm. Díky tomu je zaručena dostatečná tepelná propustnost roubeného skeletu, bez potřeby dalšího zateplení. Nabízíme také kvalitní KVH lepené hranoly, díky kterým materiál nepotřebuje delší dobu ke schnutí.

Izolace – Styčné plochy mezi kládami a rohové rybinové spoje se preventivně natírají impregnační látkou Deron a vyplňují izolací z ovčí vlny.

Výroba roubené vazby – Hranoly jsou opracovány tak, aby do sebe dokonale zapadly a to s milimetrovou přesností. Přitom se musí počítat se schnutím. Čím více dřevo sesychá, tím více jednotlivé hranoly v rohových spojích do sebe zapadají. Podélné spoje jsou zalištovány z vnější i vnitřní strany s vrchní sesychací drážkou. Celá stavba je precizní ruční práce.

Elektroinstalace – Kabely pro elektrickou instalaci se vedou v podlaze a stěnách, takže nenarušují přirozený vzhled stavby.

Kompletní broušení – Obroušení celé stavby jemným brusným kotoučem. Po obroušení je každý hranol impregnován proti dřevokaznému hmyzu, houbám a zamodrání (DERON).

Nátěry – exteriér : pro venkovní nátěr používáme lněné oleje s přírodními pigmenty od firmy KREIDEZEIT. Provádíme celkem 3 nátěry. První je čirý napouštěcí olej. Po jeho zaschnutí se stavba dokončí dvěma nátěry lazurou (druhý nátěr lazury můžeme nanést za 6 až 12 měsíců).

Interiér : používáme včelí vosky a saflorové oleje s UV ochranou. Vyrábí se ze 100% přírodních produktů, tak jako všechny nátěry na dřevo od firmy KREIDEZEIT.

Záklop stropu – Na záklop stropu používáme nehraněné překládané desky ze smrku (borovice nebo modřínu).

Střecha – Doporučujeme velmi kvalitní nadkrokevní zateplení, které anuluje tepelné mosty mezi krovy. Krokve jsou přiznané a podhled střechy je z palubek 19 mm. Štíty jsou z nehraněných překládaných desek 30 mm (smrk,borovice modřín).

Rozsah prováděných prací řešíme s každým klientem individuálně dle jeho požadavků.
Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem.