Return to Technologie

Technologie-sruby

Technologie – Sruby

Naše firma : Stavíme domy na míru dle vašich představ ve spolupráci s našim projektantem,každý dům je originální stavbou.

Výhody subové stavby – Dům je vyroben z kvalitního dřeva, ovčí vlny a éterických olejů. Tím je zaručena přírodní a zdraví prospěšná stavba která s vámi dýchá.

Dřevo – má vinikající termoizolační vlastnosti. Přirozeně vyrovnává vlhkost, v domě nikdy nevznikají plísně. Pohlcuje nežádoucí látky ze vzduchu! Samozřejmě má také pozitivní vliv na psychiku člověka. V kombinaci s vnitřními kameninovými příčkami a dalšími detaily tvoří harmonické prostředí.

Výběr kulatiny – Stavíme z kulatiny (smrk,jedle,modřín). Základem každé stavby je kvalitní dřevo,které vybíráme z vyšších poloh nad 800m. Díky tomu je dřevo hustěji rostené, pevné a odolné. Stavíme ze zimní těžby . Stromy na zimu stahují částečně vodu i mízu do kořenů,proto stavba lépe vysychá. Důležitý je také výběr průměru kulatiny. Doporučujeme minimálně 35 cm na středu kmene. Díky tomu je zaručena dostatečná tepelná propustnost srubového skeletu,bez potřeby dalšího zateplení.

Odkůrování a hoblování – Ručně odkorněnou kulatinu ,ohoblujeme specialními hoblíky,tím je narušena vrchní ochrana pod líkem,poté se ochranná pregnace i konečná lazura lépe vsákne do hloubky dřeva.

Izolace – Vyřezané dutiny, které tvoří styčné plochy mezi kládamy, se preventivně natírají impregnační látkou Deron a vyplňují izolací z ovčí vlny.

Výroba srubové vazby – Klády jsou opracovány tak, aby do sebe zapadly s milimetrovou přesností. Přitom se musí počítat se schnutím. Čím více dřevo sesychá, tím více jednotlivé kmeny do sebe zapadají. Podélné spoje jsou řezány do tvaru dvojté W . s vrchní sesychací drážkou. Celá stavba je precizní ruční práce.

Elektroinstalace – Kabely pro elektrickou instalaci se vedou v podlaze a stěnách, takže nenarušují přirozený vzhled stavby.

Kompletní broušení – Nabízíme obroušení celé stavby jemným brusným kotoučem. Po obroušení je každá kulatina napregnovaná proti dřevokaznému hmyzu,houbám a zamodrání (DERON).

Nátěry – exteriér : pro venkovní nátěr používáme lněné oleje s přírodními pigmenty od firmy KREIDEZEIT. Provádíme celkem 3 nátěry. První je čirý napouštěcí olej, a po zaschnutí 2 nátery lazurou (druhý nátěr lazury můžeme nanést za 6 až 12 měsíců) .

Interiér : používáme včelí vosky a saflorové oleje s UV ochranou. Vyrábí se ze 100% přírodních produktů,tak jako všechny nátěry na dřevo od firmy KREIDEZEIT.

Záklop stropu – Na záklop stropu používáme nehraněné,překládané desky ze (smrk,borovice modřín).

Střecha : Doporučujeme velmi kvalitní nadkrokevní zateplení,které anuluje tepelné mosty mezi krovy. Krokve jsou přiznané,a podhled střechy je z palubek 19 mm. Štíty jsou z nehraněných překládaných desek 30 mm (smrk,borovice modřín).

Rozsah prováděných prací řešíme s každým klientem individuálně dle jeho požadavků.
Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem.